W dniu 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Był to dzień podsumowania ciężkiej i wytężonej pracy oraz pożegnania ósmoklasistów.

Uczniowie podczas uroczystości zakończenia roku szkolnegoPrzekazanie sztandaru szkołyUczniowie klasy 8 podczas występów

Uczniowie klas 1 i 2 podczas recytacjiUczniowie wyróżnieni za dzielenie się swoimi pasjami ze społecznością szkolną

W uroczystości wzięli udział: pani dyrektor, zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz tegoroczni absolwenci i uczniowie klas 1-7. Po odśpiewaniu hymnu, uczniowie klas ósmych przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom. Pani dyrektor podsumowała miniony rok szkolny i pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce oraz osiągnięć w konkursach i zawodach sportowych. Podziękowała także wszystkim za całoroczną pracę, okazane wsparcie i zaangażowanie we wszelkie działania na rzecz szkoły.

Uczennice wyróżnione za działalność społecznąUczniowie wyróżnieni za aktywną pracę w Samorządzie UczniowskimUczniowie wyróżnieni za popularyzację sportu

Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz dyplomy. Nagrodzeni zostali też uczniowie, którzy rozwijali swoje pasje i dzielili się nimi z innymi, włączali się w działalność społeczną i ci, którzy najskuteczniej pracowali nad własnym charakterem. Podziękowania w formie dyplomów otrzymali również rodzice, którzy wyróżnili się w pracy na rzecz szkoły.
Po oficjalnym apelu uczniowie klas 1-3 zaprezentowali część artystyczną – piosenkami i wierszami trzecioklasiści pożegnali się z edukacją wczesnoszkolną.
Następnie uczniowie klas ósmych słowami Goethego: „…nie ma prawdziwszej, wspanialszej radości na świecie od tej, gdy widzi się wielkie serce otwarte dla drugiego”, złożyli podziękowania pani dyrektor, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za wysiłek, jaki włożyli w ich wychowanie i nauczanie. Skierowali także słowa pożegnania do swoich młodszych kolegów i koleżanek.
Na zakończenie zaprezentowali pełną humoru część artystyczną. Występ ósmoklasistów wywołał burzę oklasków i promienne uśmiechy na wielu twarzach. Wszak mamy lato i zaczęły się... wakacje!

Życzymy wszystkim wspaniałych, bezpiecznych i udanych wakacyjnych chwil.

Więcej zdjęć w Galerii

Magdalena Jąder – Cwojdzińska
Katarzyna Główczak