Pod koniec września uczennice klasy VIII a: Anna Stróżyńska, Martyna Wolff oraz Aleksandra Dłużak wzięły udział w „ZAWODOWEJ GRZE PARKOWEJ” w Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Wyjazd odbył się w ramach projektu: „DORADZTWO ZAWODOWE W BARWACH WOLONTARIATU”. Głównym pomysłodawcą gry był pan Grzegorz Kozak z CWRKDiZ w Lesznie.

Wspólne przed DPS w Jarogniewicach z organizatorem z CWRKDiZ, panem Grzegorzem KozakiemUczennice zapoznaj się z mapą terenu i punktami kontrolnymiZadania zaliczone, szykujemy się do wyjazdu 

W wydarzeniu brało udział 7 szkół z terenu powiatu kościańskiego: Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej, Zespół Szkół w Czaczu, Zespół Szkół w Starym Bojanowie, Szkoła Podstawowa w Bronikowie, Szkoła Podstawowa w Głuchowie, Zespół Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Bonikowie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie.

Przedstawiciele każdej szkoły przygotowali zadania związane z doradztwem zawodowym. Były to: zagadki, rebusy, dopasowywanie kompetencji do określonych zawodów, quizy oraz zadania związane z zawodami zanikającymi. Mieszkańcy DPS wykonali mapy z punktami kontrolnymi oraz wspólnie z opiekunami poszczególnych szkół dokonywali oceny zadań.

Wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze, a przy tym poważnie podeszli do realizowanych zadań (warunek ukończenia gry to poprawne rozwiązanie zadań przy każdym punkcie kontrolnym). Zwieńczeniem wydarzenia były występy artystyczne przedstawicieli szkół oraz poczęstunek.

Dziękuję uczennicom klasy 8 za aktywny udział w zawodowej grze parkowej.

Doradca zawodowy
Katarzyna Handke