26 września 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz w Szkole Filialnej w Wonieściu po raz kolejny obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku wybrano się w podróż do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

 Uczennice z klasy 6aP podczas muzycznych przerwUczniowie klas 4 8 w przebraniach postaci związanych z Wielką BrytaniąUczniowie kl. 3aP w strojach związanych z Wielką Brytanią na tle gazetki ściennej 2

Tego dnia uczniowie i nauczyciele przebrali się za postacie lub w stroje związane z Wielką Brytanią. W salach lekcyjnych przygotowano gazetki – znalazły się na nich kontury państwa, flagi, charakterystyczne wyrażenia w języku angielskim. Wszyscy stosowali również zwroty grzecznościowe w tym języku.

The Beatles uczennice z klasy 5bPUczennica z klasy 4aP z flagą Wielkiej BrytaniiUczennica z klasy 5bP w przebraniu czarownicyUczniowie klasy 6aP w przebraniach piłkarza i czarodzieja

Do szkolnej stołówki także zawitała Wielka Brytania. Na „obiadowiczów” czekała tradycyjna potrawa z tego kraju, czyli rybka w cieście. Młodsi uczniowie mogli skosztować tradycyjnej angielskiej herbatki oraz pysznego jabłecznika lub ciasteczek.

Angielski obiad fish an chips na szkolnej stołówceGazetka ścienna kl. 1aP na temat Wielkiej Brytanii

Nauka na wesoło jest najciekawszą formą nabywania wiedzy i umiejętności, dlatego w tym dniu przeprowadzono międzyklasowe rozgrywki. Starsi uczniowie rozwiązywali questowe zagadki z języka angielskiego – rozmieszczono je na terenie całej szkoły. Ponadto sprawdzali oni swoją wiedzę w teście z historii, geografii i kultury angielskiej; chętne osoby śpiewały piosenki podczas muzycznych przerw.

Uczennice śpiewają podczas muzycznej przerwyUczniowie z klasy 5aP z nagrodamiUczniowie kl. 5a w strojach przedstawiających postacie zwiazane z Wielką Brytanią 2

29 września podsumowano wyniki konkursu w klasach IV-VIII. Okazało się, że pierwsze miejsce zajęła klasa 5aP, drugie klasa 6aP, a trzecie 8aP. W indywidualnym konkursie na najlepsze przebranie wygrali: Jakub Jóźwiak z kl. 8bP oraz Piotr Pawlik z kl. 8bP, drugie miejsce zajął Gabriel Juszczak z kl. 8bP, natomiast trzecią pozycję zajął Florian Gidaszewski z kl. 5bP.

Uczniowie_kl._1aP_przebrani_za_postacie_kojarzone_z_Wielką_Brytanią.jpgUczniowie z klasy 8bP w strojach gwardzistów i króla z nauczycielami Uczniowie kl. 2aP w kolorowych strojach na tle gazetki o Wielkiej Brytanii 3

Uczniowie klas I-III również wspólnie śpiewali piosenki w języku angielskim oraz brali udział w międzyklasowych zmaganiach takich jak: konkurs na najładniej przystrojoną salę, gazetkę oraz stroje w barwach kraju, układanie na czas puzzli przedstawiających mapę Wielkiej Brytanii czy test wiedzy.

Klasa 3aW podczas układania mapy Wielkiej BrytaniiKlasa 3aW w kostiumachPogawędka uczniów klasy 2aW z Królem

30 września podsumowano wyniki rywalizacji w klasach I-III. W Starej Przysiece Drugiej pierwsze miejsce zajęła klasa 3aP, drugie 1aP, a trzecie 2aP. Natomiast w Wonieściu pierwsze miejsce zdobyła klasa 3aW, a drugie 2aW.

Uczniowie_z_klasy_2aW_z_nagrodami.jpg

Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i wspaniałą zabawę!
Do Rady Rodziców kierujemy serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród.

Więcej zdjęć w Galerii

Magdalena Schulz,
Bernadeta Bartkowiak,
Mariusz Wawrzeniecki