Pod koniec września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze starszym aspirantem Komendy Powiatowej Policji w Kościanie Mariuszem Wojciechowskim.

Pan policjant w przedszkoluĆwiczenia w terenie Klasa 3aP podczas pogadanki 

Najmłodsze dzieci z klas 1-3 miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, prawidłowym korzystaniu z przejść dla pieszych oraz właściwym zachowaniu się podczas oczekiwania na autobus szkolny, a także o ostrożności w czasie wsiadania i wysiadania z niego. Nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali odblaskowe „jabłuszka”.

Uczniowie klasy pierwszej w towarzystwie policjantaPan policjant na spotkaniu w klasie 2aPUczniowie klasy trzeciej w towarzystwie policjanta


Grupy przedszkolne odwiedził sierżant Pyrek - maskotka wielkopolskiej Policji. Najmłodsze dzieci również uczestniczyły w krótkiej pogadance na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. A z Pyrkiem trudno było się rozstać! Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się uczniom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze można zwrócić się o pomoc.

Uczniowie klasy 2a w towarzystwie policjantaPrzedszkolaki kochają PyrkaPolicjant prezentuje przedszkolakom główne akcesoria i uposażenie

Pedagog szkolny