7 października grupa pasjonatów czytelnictwa wybrała się z wizytą do biblioteki w Widziszewie - jest to filia Biblioteki Publicznej Gminy Kościan.

Krzyżówka, którą rozwiązywali uczestnicy zajęć bibliotecznychUczestnicy zajęć podczas wykonywania zakładek do książekUczennica klasy 4 z wykonaną zakładką do książekUczestnicy zajęć z wykonanymi samodzielnie zakładkami do książek

Uczestników koła polonistycznego przywitała bibliotekarka pani Anita Michalak. Opowiedziała ona o swojej pracy i zaprezentowała zasoby biblioteki. W formie krótkiej pogadanki przybliżyła dzieciom zasady, jakie obowiązują wszystkich użytkowników tego miejsca. Następnie zaproponowała uczniom zadanie – było to rozwiązanie krzyżówki. Młodzi czytelnicy doskonale sobie z nim poradzili i bez trudu odgadli hasło „Zakładka”. Ono natomiast było wstępem do dalszej części spotkania, a mianowicie własnoręcznego wykonania tego niezwykle ważnego dla każdego czytelnika przedmiotu. I tu pani Anita znowu zaskoczyła dzieci i zademonstrowała im, jak wykonać zakładkę metodą origami. To bardzo spodobało się uczestnikom zajęć; bez trudu naśladowali bibliotekarkę. Po chwili wszyscy ozdabiali poskładane samodzielnie kartki papieru. W ten sposób stworzyli piękne, niepowtarzalne zakładki.
Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami, które z pewnością przydadzą się w czasie lektury wypożyczonych w bibliotece książek.

Marlena Maria Stróżyńska