Nasza szkoła przyłączyła się do XVIII KAMPANII BIAŁYCH SERC, która trwała od 12 do 20 października 2022 r. Jest to Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy, który ma na celu propagowanie zdrowego życia bez używek i upamiętnienie ofiar uzależnień. Tematem przewodnim Kampanii w roku 2022 był FONOHOLIZM, czyli uzależnienie od telefonu komórkowego.

laureatki konkursuKampania Białych Sercbeneficient zbiórki odzieży 

Na znak solidaryzowania się z ideą Kampanii w oknach szkoły zostały wywieszone białe serduszka. Uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, które skupiały się na uświadomieniu pozytywnych i negatywnych skutków korzystania ze smartfonów.
Klasy piąte wzięły udział w konkursie plastyczno – literackim „Mój dzień bez telefonu”. Główne nagrody otrzymały uczennice klasy 5a – Maja Jęsiek i Amelia Szatan.
Wolność od uzależnień oznacza zdrowy styl życia, dlatego z inicjatywy szkolnego wolontariatu w czasie przerwy rozdawano uczniom smaczne jabłka (pozyskane od sponsora).
Rodzice również mieli okazję do włączenia się w akcję poprzez zapoznanie się z prezentacją przygotowaną przez pedagoga szkolnego. „Ekran – cyfrowa kokaina” - pod tym tytułem mogli znaleźć szereg porad i wskazówek dotyczących korzystania z telefonu przez ich dzieci.
W ramach Kampanii po raz drugi przeprowadziliśmy zbiórkę ciepłych swetrów dla osób dotkniętych bezdomnością. Państwa hojność jak zwykle była ogromna! Oprócz swetrów podarowano kołdry, koce, czapki. Wszystko zostało dostarczone do Schroniska dla Bezdomnych w Lesznie i spotkało się z wielką radością i wdzięcznością.

Pedagog szkolny Ewa Łaszczyńska – Maćkowiak
Opiekun wolontariatu Joanna Włodarczak