W deszczowy sobotni poranek 22 października 44 uczniów - mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych - wraz z nauczycielami wyruszyło sprzed wieży ciśnień w Kościanie na kolejny rajd pieszy. Celem było dotarcie do szkoły podstawowej w Starych Oborzyskach.

Uczniowie szkoły podstawowej z Przysieki i filii WonieśćUczestnicy rajdu podczas przerwy na posiłek i regenerację. Jan Mazurek i Antoni Kujawa podczas konkurencji układania wieży z klocków na czasDwóch uczniów z dyplomami

Trasa wiodła przez Nowe i Stare Oborzyska. Grupa poruszała się ścieżkami rowerowo- pieszymi, podziwiając zmieniającą się, jesienną przyrodę. Po dotarciu na miejsce na uczestników rajdu czekały konkursy sprawnościowe, konkurs wiedzy krajoznawczej oraz pyszna grochówka, która pozwoliła im się rozgrzać. Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że posiadają ogromną wiedzę, a w konkurach sprawnościowych nie mają sobie równych.

Uczeń klasy V obiera dyplom i upominekTymoteusz podczas układania wieży z klocków na czasUczeń odbiera dyplom

Już nie możemy się doczekać kolejnego rajdu.

Mariola Frąszczak
Kinga Kwaczyńska
Irena Klemenska