„Zdrowo rośniemy, bo warzywa i owoce jemy” - pod takim hasłem dzieci z oddziału przedszkolnego 0aW przez cały miesiąc poznawały znaczenie warzyw i owoców dla zdrowia.

Przedszkolaki z 0aW mieszają składniki na sałatkęPrzedszkolaki zjadają przygotowaną sałatkę na śniadanieDziecko prezentuje wykonaną Panią Dynię

Podczas zajęć przedszkolaki oglądały drzewa owocowe rosnące w pobliżu budynku szkoły, a także poznawały smak oraz zapach owoców i warzyw, ich kształt, wielkość. Miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowej diety oraz przekonać się, jak pyszne mogą być surowe warzywa i owoce.

Dziecko prezentuje kukiełki wykonane z marchewki i pietruszkiDziecko prezentuje kukiełkę wykonaną z ziemniakówDziecko prezentuje kukiełkę wykonaną z bakłażanaDziecko prezentuje kukiełki wykonane z marchewki i ziemniaka

Dziecko prezentuje baletnicę wykonaną z ziemniakówDziecko prezentuje marchewkową kukiełkęDziecko prezentuje stworka wykonanego z poraDziecko prezentuje marchewkowego robota

Efektem finałowym było przygotowanie pysznej sałatki warzywnej, którą dzieci ochoczo zjadły na śniadanie. Na koniec każdy zrobił pacynkę z wybranego przez siebie warzywa. Satysfakcja i radość z własnoręcznie wykonanych warzywnych stworków była niesamowita.

Joanna Mania