W październiku w szkole filialnej co poniedziałek rozbrzmiewała muzyka. Na zajęciach dodatkowych uczniowie klasy 2W i 3W brali udział w zabawach rytmiczno-muzycznych. Wszystko za sprawą Bum Bum Rurek.

Uczniowie klasy 2aW z Bum Bum Rurkami Uczniowie klasy 2a grają na Bum Bum RurkachUczniowie klasy 3aW podczas zajęć z Bum Bum Rurkami

Są one wykonane z bezpiecznego tworzywa, a ich kolorystyka odpowiada określonym dźwiękom. Świetnie sprawdzają się w łatwej i szybkiej nauce rytmu. Granie polega na uderzaniu nimi o dowolną powierzchnię, np. ławkę, krzesło lub kolano czy wnętrze dłoni. Rurki wspaniale kreują zabawy grupowe oraz naukę gry zespołowej. Możliwości tworzenia muzyki są nieograniczone, a Bum Bum Rurki inspirują dźwiękiem! Wspólne muzykowanie bardzo spodobało się naszym uczniom, zajęcia dostarczyły dużo radości.
Na zajęciach matematycznych uczniowie klasy 2W korzystali z klocków Kobido, przeliczając elementy i doskonaląc dodawanie oraz odejmowanie w zakresie 20 z przekroczeniem progu dziesiątkowego. Nauka poprzez działanie zachęciła uczniów do aktywności na zajęciach, przyniosła również widoczne efekty w zdobywaniu wiedzy i nabywaniu umiejętności w zakresie kompetencji matematycznych.

R. Frąckowiak, M. Zapłata

 

Uczniowie klasy 3W podczas zajęć z edukacji informatycznej mieli możliwość poznania zasady działania aparatu cyfrowego. Sprzęt ten wykorzystali do wykonania portretów swoich kolegów i koleżanek. Wiele emocji dostarczyło również przygotowanie oświetlenia i umieszczenie aparatu na statywie w szkolnym studiu fotograficznym.

Uczniowie klasy 3 przygotowują studio fotograficzneUczennica wykonuje zdjęcie swojej koleżanceUczniowie fotografują swojego kolegę

Uczniowie wykonują zdjęcieUczniowie podczas wykonywania zdjęć

Joanna Poprawiak