W październiku podczas uroczystego pasowania na czytelnika pierwszoklasiści wzięli udział w kolejnej edycji kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. W ramach akcji każdy z nich otrzymał niespodziankę -Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzą:
- „Pierwsze abecadło” - książka będąca antologią tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych,
- „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura będąca poradnikiem dla rodziców i opiekunów (podpowiadająca, jak wspierać dziecko w nauce czytania) oraz zbiorem pomysłów na zabawy i aktywności dla najmłodszych związane z tekstami z książki.

Uczniowie zostali zapoznani z tym, w jaki sposób mogą korzystać z Wyprawki Czytelniczej, wysłuchali wstępu z książki, a następnie z wielkim zaciekawieniem zaczęli ją przeglądać. Obejrzeli też teledysk promujący kampanię z piękną piosenką Mieczysława Szcześniaka „Mała książka – wielki człowiek” i, tak jak bohater teledysku, ruszyli w drogę po przygodę, żeby litery wskazały im ślad…

IMG 20221024 113309IMG 20221024 111436IMG 20221024 111447IMG 20221024 110602

Wyprawki Czytelnicze zostały przygotowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”Wyprawka dla Pierwszaka finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Marlena A. Stróżyńska