Pod koniec października odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej. Zapoznali się oni z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej, obejrzeli prezentację multimedialną oraz krótką bajkę o wypożyczaniu książek. Z dużym zaciekawieniem wysłuchali również opowieści „O dzieciach, które kochają książki”. Zdradzili, jakie książki im się podobają, jakie chcieliby przeczytać i jak należy z nimi postępować, aby ich nie zniszczyć. Wszyscy obiecali, że będą dbać o książki - złożyli nawet uroczyste przyrzeczenie. Następnie udali się do biblioteki, gdzie po raz pierwszy mogli sami wypożyczyć interesujące ich książki. Na pamiątkę tego wydarzenia klasa otrzymała dyplom i „Życzenia książki”, a każdy uczeń - zakładkę.

IMG 20221024 112009IMG 20221024 113055 1
Miłego czytania!


Marlena Anna Stróżyńska