Na przełomie października i listopada uczniowie klasy 1aP realizowali projekt czytelniczy „W świecie lektur”. Dzieci zaznajomiły się z historią książki i rodzajami pisma, zwiedziły też bibliotekę szkolną.

Uczniowie klasy pierwszej z wykonanymi pamiętnikamiUczennica z wykonaną własnoręcznie zakładką do książkiPlastusie wykonane przez uczniów klasy pierwszej 

Pani Marlena Anna Stróżyńska przeprowadziła zajęcia, podczas których uczniowie poznali zasady obowiązujące w bibliotece i czytelni oraz dowiedzieli się, w jaki sposób można wypożyczać książki. Finałem było uroczyste pasowanie na czytelnika.

Uczniowie klasy pierwszej prezentują wykonane zakładki do książekDyplom potwierdzający przyjęcie uczniów klasy 1a do grona czytelników

Podczas realizacji projektu dzieci poznały kilka nowych utworów. Największą atrakcją okazał się „Plastusiowy pamiętnik” autorstwa Marii Kownackiej. Książka prezentuje losy ludzika ulepionego z plasteliny przez pierwszoklasistkę Tosię. To właśnie przygody Plastusia zainspirowały wszystkich do stworzenia własnych pamiętników i galerii Plastusiów. Uczniowie wykonali również zakładki do książek.

Bożena Okupniczak