„Za duży na bajki” to tytuł filmu, który na początku listopada uczniowie klas: 4a, 5a, b, 6a,b obejrzeli w Kościańskim Ośrodku Kultury.

Zajęcia przed filmem Za duży na bajki Uczniowie klas 4a, 5a, 5b, 6a i 6b w kościańskim kinie

Przed seansem odbyła się rozmowa z osobą prowadzącą zajęcia, w ramach programu „Kino Szkoła”, na temat radzenia sobie z emocjami. Bohater filmu – kilkunastoletni Walduś – również boryka się z problemami, są to m.in. kłopoty sercowe czy poważna choroba mamy.
W zmaganiach z trudnymi sytuacjami towarzyszy bohaterowi „zwariowana” ciotka. Jej poczucie humoru, konsekwencja oraz miłość do chłopca sprawiają, że Waldemar stawia czoła kłopotom i wychodzi z opresji zwycięsko – zdobywa dziewczynę, jego drużyna kwalifikuje się do kolejnego etapu zawodów e-sport „X ROBOT”, a mama wraca do zdrowia.
Ta humorystyczna, a jednocześnie wzruszająca historia bardzo spodobała się uczestnikom seansu. Każdy mógł odnaleźć w niej emocje, których sam kiedyś doświadczył.

Mariola Frąszczak