8 listopada reprezentacja szkoły w składzie: Alan Markowski, Dawid Spławski, Bartosz Bresiński, Jakub Borowiak oraz Łukasz Marcinkowski wzięła udział w grze terenowej, którą przeprowadzono w Śmiglu. Zabawę tę zorganizowała pani Izabela Szablewska - prezes Stowarzyszenia „Inga”. Motywem przewodnim była tematyka dotycząca doradztwa zawodowego.

Alan Łukasz Bartek podczas zadania w restauracji. Zadanie polegało poprawnym ułożeniu zastawy na stolePierwsze zadanie w grze terenowej - ułożyć z pociętych elementów flagi państwAlan, Dawid, Jakub, Bartek i Łukasz wykonujący kolejne zadanie w punkcie OPS

Kolejne zadanie przyszyc guzik do materiału.Zadanie wykonuje Łukasz 2Podczas wizyty u fryzjera za zdanie chłopacy mieli stworzyc fryzurę

Każda z 8 grup zgłoszonych do udziału otrzymała mapę Śmigla z zaznaczonymi punktami, do których należało dotrzeć i wykonać zaplanowane tam zadania. Sprawdzały one umiejętności praktyczne i wiedzę teoretyczną. Spacer ulicami miasta pozwolił również dostrzec jego urok. Po prawie 3 godzinach marszu i pokonaniu ok. 10 km uczestnicy dotarli do celu, gdzie czekał na nich pyszny obiad.
Udział w tym wydarzeniu ułatwił ósmoklasistom stojącym przed wyborem szkół podjęcie ostatecznych decyzji.

Joanna Włodarczak