Jak być patriotą w czasie pokoju? Co to znaczy być wolnym? Jak mądrze wykorzystać wolność osobistą? Na te i podobne pytania uczniowie mieli okazję znaleźć odpowiedzi podczas apelu z okazji Święta Niepodległości, który odbył się 10 listopada w naszej szkole.

Prezentacja sztandaru szkoły podczas apeluRecytacja wierszy przez troje uczniówPani dyrektor dziękuje uczniom za trud włożony w przygotowanie do apelu

Uczniowie podczas apeluUczniowie recytują wiersze

Recytację prozy i poezji patriotycznej w wykonaniu uczniów klas piątych, szóstej i ósmej urozmaiciła prezentacja multimedialna o historii polskiego hymnu oraz graficzne przedstawienie historii naszej ojczyzny w teledysku utworu ,,Mam biało-czerwone serce” Przemysława Majewskiego. W ramach ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu’’ punktualnie o 11:11 odśpiewano hymn narodowy. Szczególnym aplauzem widownia nagrodziła występ taneczny przygotowany przez grupę uczniów i nauczycieli - okazało się, że pieśni i stroje ludowe nadal są bliskie sercu wielu młodych Polaków, co niezmiernie nas cieszy. Bezsprzecznie jednak „gwoździem programu” okazał się występ Filipa Frąckowiaka i Bogny Sadowskiej. Pieśni: ,,Przybyli ułani”, ,,Wiwat od granicy”, ,,Ojciec wielki”, zagrane przez nich na dudach i skrzypcach, na długo pozostaną w pamięci szkolnej społeczności.

Uczeń w stroju ludowym grający na dudachUczniowie podczas koncertu

Tego dnia chętni uczniowie mieli także okazję zrobić sobie zdjęcie z Józefem Piłsudskim, w którego wcielili się uczniowie: Szymon Spychała, Filip Pawłowski.

Trzech uczniów w strojach ludowych pozuje w ramieCzworo uczniów pozuje w dużej ramieSześcioro uczniów pozuje w ramie

Uczeń pozuje w ramie w stroju ludowymdyrektor szkoły pozuje z uczniem w ramieNauczycielka i ucznień pozują w ramie w strojach ludowych

Oby szacunek do Ojczyzny i radość z posiadanej wolności towarzyszył nam wszystkim każdego następnego dnia.

Mariola Frąszczak
Kinga Kwaczyńska
Agnieszka Wujczak-Kunc