21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

 Uczennice z klasy czwartej i piątej przy Drzewku ŻyczliwościSamorząd Uczniowski w akcjiUczeń z klasy piątej przy Drzewku ŻyczliwościUczeń klasy 5bP przy Drzewie Życzliwości

Samorząd Uczniowski zachęcił uczniów oraz nauczycieli, aby włączyli się do wspólnej zabawy. Przeprowadzono głosowanie na najżyczliwszego kolegę/najżyczliwszą koleżankę – po podliczeniu głosów okazało się, że wygrała Rita Fryder z klasy 4aP. Gratulujemy!

Rita z tytułem najżyczliwszej osoby w roku szkolnym 2022Rita, Agnieszka i Bartosz - najżyczliwsze osoby w szkole

Uczniowie dzielili się uśmiechem i życzliwym słowem; przyczepiali symboliczne żółte karteczki na drzewie życzliwości. Na szkolnym korytarzu, na drzwiach do klas pojawiły się motywujące hasła nt. życzliwości oraz kartki z przesłaniem: „Zerwij, wykonaj, podaj dalej”. W ten sposób akcja nabrała szerokiego zasięgu, a życzliwe gesty integrowały całą społeczność. Podczas długiej przerwy można było również posłuchać utworu "Piosenka dla życzliwego" Jana Kobuszewskiego. Ponadto wolontariusze rozdawali „słoneczka” z dobrym przesłaniem.

Słoneczka z przesłaniem rozdawane przez wolontariuszy podczas DNIA ŻYCZLIWOŚCI

Dzień ten wyzwolił sporo pozytywnych emocji, które, mamy nadzieję, pozostaną z nami na długo.

Magdalena Schulz,
Ewa Łaszczyńska-Maćkowiak,
Joanna Włodarczak