W mijającym miesiącu, podobnie jak w poprzednich, chętnie sięgaliśmy po nowoczesne technologie z programu ,,Laboratoria Przyszłości”, zarówno podczas zajęć edukacyjnych i świetlicowych, jak i organizując uroczystości oraz projekty szkolne.

Uczniowie ze swoimi konstrukcjamiUczniowie prezentują swoją konstrukcję z klocków

Mikrofony nagłowne oraz aparat fotograficzny wykorzystano w czasie apelu z okazji Święta Niepodległości oraz powiązanego z nim projektu: Fotka z Józefem Piłsudskim. Na fotografię z Marszałkiem skusili się nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele, a robienie zdjęć dobrym aparatem okazało się wciągającą zabawą.

3 uczniów pozują w ramienauczyciel z uczniem pozują w ramie w strojach ludowych

Zajęcia świetlicowe uatrakcyjniane były natomiast przez klocki Korbo. Miło było patrzeć, jak najmłodsi uczniowie z wypiekami na twarzy konstruowali finezyjne pojazdy i budowle, a nawet całe ogrody!
Ogromne emocje uczniów klas piątych wzbudziła z kolei lekcja historii, podczas której młodzież przeniosła się w czasie do starożytnej Grecji. Było to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii Googli VR, sprzętu, który również zakupiono w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”.

Uczniowie pracują w grupach, korzystając z gogli VR Uczniowie klasy piątej podczas lekcji historii z goglami VRUczniowie korzystają z gogli VR podczas lekcji historii

Podczas zajęć uczniowie przenieśli się na Akropol, zwiedzili Partenon, stadion w Olimpii oraz teatr Dionizosa w Atenach. W ten atrakcyjny sposób posumowali wiadomości, które zdobywali podczas realizacji działu o starożytnej Grecji. Na zakończenie zajęć można było usłyszeć słowa: Super lekcja! To najlepsza lekcja historii! Jak zapewnia pani Lidia Jankowska, organizatorka zajęć, była to pierwsza, ale nie ostatnia okazja do wykorzystania technologii VR w nauczaniu historii. I z pewnością nie tylko historii.

Agnieszka Wujczak – Kunc
Lidia Jankowska