25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W bibliotece szkolnej można było w tym dniu obejrzeć wystawę książek o misiach, w tym również książek wypożyczonych w ramach współpracy z filią biblioteczną w Widziszewie.

Wystawa książek o misiach z filii bibliotecznej w Widziszewie

W swoich klasach uczniowie wysłuchali fragmentu najsławniejszej książki o misiu, czyli „Kubusia Puchatka” czytanego przez panią bibliotekarkę.

Uczniowie z klasy 1a słuchający fragmentu książki o Kubusiu Puchatku czytanego przez bibliotekarkępredszkolaki z grupy 0a z misiamiPrzedszkolaki z grupy 0b zwychowawczynią i swoimi misiamiUczniowie klasy 1a ze swoimi misiami

Rozstrzygnięty został również konkurs czytelniczy „Miś – książkowy przyjaciel”, który polegał na przygotowaniu pracy plastycznej - ilustracji do książki, której bohaterem jest MIŚ. I miejsce zajął Karol Brzeziński z kl. 3aP, II miejsce –Nadia Średniawa z kl. 3aP, III miejsce –Nikodem Łączny z kl. 1aP. Wyróżnienia otrzymali:Hanna Majorczyk z kl. 2aP i Antoni Rękoś z kl. 3aP. Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu zakładki do książek.

Uczniowie klasy 2a ze swoimi misiamiwyróżnieni uczniowie z nagrodamiwyróżnieni uczniowie z nagrodamiUczniowie klasy 3a ze swoimi misiami

Nagrody książkowe zostały zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Do zrobienia zdjęć wykorzystano aparat cyfrowy zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Marlena A. Stróżyńska