Pod koniec listopada grupa 20 uczniów – przedstawicieli klasy 8a i 8b wzięła udział w spotkaniu z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościanie. Jego celem było uświadomienie młodzieży, jak bardzo szkodliwy dla ludzi jest tytoń.

Uczniowie obserwujący prezentację nt. szkodliwości nikotynyUczniowie w czasie wykładuUczennica kl. 8 w czasie badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzuUczeń klasy 8 w czasie badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu

Uczniowie wysłuchali wykładu na temat wpływu nikotyny na zdrowie człowieka, samodzielnie rozwiązywali krzyżówkę sprawdzającą ich wiedzę związaną z tym tematem. Mieli okazję, by podyskutować o różnych nałogach i ich negatywnych skutkach. Ciekawym doświadczeniem dla ósmoklasistów było sprawdzenie – za pomocą specjalnego aparatu - zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Teraz uczniowie mogą określać siebie „Liderami Zdrowia” i dzielić się zdobytą wiedzą z innymi.

Marlena Maria Stróżyńska