6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym podtrzymujemy mikołajkową tradycję. We wtorek nasza szkoła zamieniła się w krainę Świętego Mikołaja. Od samego rana wszędzie można było spotkać „Mikołajów” lub postaci z nim związane np. renifery, elfy, śnieżynki oraz uczniów i nauczycieli w pięknych mikołajkowych czapkach, ubranych na czerwono.

Grupa przedszkolna 0aP w mikołajkowych przebraniachKlasa 1aP w mikołajkowych przebraniachKlasa 8aP w mikołajkowych przebraniachŚwięty Mikołaj ze swoim elfem z klasy 5aP

Grupa przedszkolna 0bP w mikołajkowych przebraniachKlasa 2aP w mikołajkowych przebraniachKlasa 3aPKlasa 4aP

Tego dnia Samorząd Uczniowski razem ze Szkolnym Klubem Wolontariusza zorganizował konkurs na najpiękniejszy strój mikołajkowy. Wygrała Martyna Wolff z kl. 8aP, na II miejscu znalazł się Przemysław Daś z kl. 8aP, natomiast III miejsce zajęli: Milena Prałat z kl. 5bP oraz Szymon Spychała z kl. 6bP. Najlepiej przebrani uczniowie mogli liczyć również na specjalne względy podczas lekcji.
Akcja cieszyła się dużą popularnością. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za włączenie się w zabawę. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za pomoc w organizacji tego dnia oraz ufundowanie podarunków i nagród konkursowych.

M. Schulz