8 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1 – 3 wraz z wychowawczyniami: p. Klaudią Bryl, p. Kamilą Czamańską, p. Bożeną Okupniczak, p. Ireną Klemenską i p. Grażyną Szymkowiak udały się do Centrum Kultury w Śmiglu na mikołajkowy spektakl kukiełkowy pt. „Wielkie marzenia małego Elfika”.

Uczniowie klasy 1a w towarzystwie MikołajaUczniowie klasy 3a w towarzystwie MikołajaKlasa 2 ze świętym Mikołajem

Przedstawienie opowiadało o najmniejszym z elfów - Milusiu. Choć był on trochę niezdarny, marzył, by móc pracować w fabryce zabawek św. Mikołaja. Po licznych przygodach udowodnił, że marzenia się spełniają.
Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli spektakl, a po jego zakończeniu nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Ale to nie wszystko! Największą niespodzianką i zaskoczeniem było pojawienie się św. Mikołaja, który obdarował dzieci słodkimi upominkami. Każdy chętny miał też okazję, by zrobić sobie z nim wspólne zdjęcie.

Najmłodsza grupa przedszkolna ze św. Mikołajem oraz ze swoją paniąOddział przedszkolny 0 a z Mikołajem i p. KlaudiąŚwiąteczna scenografia w Centrum Kultury

Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni.

 Kamila Czamańska