Pomocne dłonieSzkolny Klub Wolontariusza działający przy Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej zrzesza ponad 40 wolontariuszy. To młodzież, która na pytanie: „Dlaczego zostałeś wolontariuszem?” odpowiada „Bo lubię pomagać”, „Bo warto pomagać”, „Dobro wraca”. Działają bezinteresownie. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych.

8 grudnia Aleksandra Dłużak, Martyna Wolff, Filip Frąckowiak, Piotr Pawlik i Gabriel Juszczak reprezentowali SKW w spotkaniu z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Śmiglu zainicjowanym przez panią Izabelę Szablewską - prezes Stowarzyszenia „INGA”. Nasz klub otrzymał podziękowanie za współpracę oraz szerzenie idei wolontariatu. W nagrodę za bezinteresowną pracę uczniowie spędzili czas w kręgielni Family Klub w Śmiglu.

W grudniu członkowie SKW spotkali się, aby, wspólnie z uczestnikami koła plastycznego oraz SU pod opieką pani Kingi Kwaczyńskiej i pani Magdaleny Schulz, wykonać kartki świąteczne dla seniorów, a także firm przyjaznych szkole. Swoją pomoc w przygotowaniu kartek zaoferowała również pani pedagog Ewa Łaszczyńska – Maćkowiak.

W listopadzie nasz klub przeprowadził akcję „Babeczka z wróżbą”. Pani Alicja Gidaszewska przygotowała 150 pysznych babeczek z przesłaniem – wolontariusze sprzedawali je uczniom i nauczycielom w czasie przerw międzylekcyjnych. Dzięki zebranym pieniążkom członkowie SKW będą mogli w przyszłym roku wziąć udział w warsztatach w Lesznie.

Przed nami ostatnia w tym roku akcja „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Podczas spotkania opłatkowego spakowane zostaną dary dla małych pacjentów ze szpitala w Lesznie.

Kończymy rok, ale nie kończymy naszej pracy. Mamy głowy pełne pomysłów i chęć do dalszego pomagania. Szkolny Klub Wolontariusza pragnie podziękować wszystkim za dotychczasową współpracę. Życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku przygód, spełnienia marzeń i tylko dobrych ludzi wokół siebie.

Joanna Włodarczak