Jednym z elementów wyposażenia zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole są zestawy lutownicze. Dzięki nim na zajęciach z arteterapii mogliśmy pracować metodą Tiffany’ego. W dużym uproszczeniu - to technika tworzenia miniwitraży i biżuterii polegająca na łączeniu ze sobą kawałków szkła przy użyciu miedzianej taśmy i pokryciu wszystkich łączeń cyną.

Uczniowie podczas wytwarzania ozdóbOzdoby i biżuteria wykonane przez uczniów na zajęciachAnioły wykonane przez uczniów na zajęciach

Uczestnicy zajęć przez dziesięć kolejnych tygodni zgłębiali tajniki techniki i kunsztu posługiwania się lutownicą. Ich zaangażowanie i cierpliwość wydały wspaniałe efekty w postaci nietuzinkowych prac. Poziom estetyczny i artystyczny sięgnął wyżyn.

Zajęcia zakończyły się wystawą prac na szkolnym korytarzu. Wszyscy uczniowie mogli podziwiać aniołki, medaliony, wisiory z kamieniami i bransoletki.

Ewa Łaszczyńska - Maćkowiak