W grudniu w ramach Szkolnego Dnia Języka Ojczystego w szkole w Starej Przysiece Drugiej odbył się „Konkurs Pięknego Czytania”.

12 uczniów czytało wybrany przez siebie fragment książki „Gwiazdkowy Prosiaczek” J. K. Rowling. Dbali o to, by czytać nie tylko wyraźnie, ale przede wszystkim wyraziście, tak, by ich występ przypadł do gustu publiczności – uczestnikom koła polonistycznego.

Uczennica czytająca fragment książki Gwiazdkowy ProsiaczekUczniowie uczestniczący w Konkursie Pięknego CzytaniaUczeń czytający fragment książki podczas Konkursu Pięknego Czytania

Poziom był wyrównany, ale jury w składzie: Marlena Anna Stróżyńska i Marlena Maria Stróżyńska udało się wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Barbara Wawrzynowska z kl. 5a, drugie Agnieszka Bartkowiak z kl. 5a, natomiast trzeci był Jan Mazurek z kl. 5a. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody – książki zakupione ze środków pozyskanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zachęcamy do codziennego czytania ulubionych lektur. Wiadomo bowiem: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”! (Umberto Eco)

Zdjęcia uczestników konkursu wykonano aparatem zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Marlena Maria Stróżyńska