W ostatnich tygodniach przed świętami w grupach przedszkolnych i klasach 1 - 3 odbyły się atrakcyjne spotkania plastyczne.

Agata i Patrycja wykonują ozdobę świątecznąAmelia prezentuje wykonaną ozdobę świątecznąEmma prezentuje wykonaną ozdobę świąteczną Pani pedagog podczas warsztatów w klasie 2aGabrysia i Leon wycinają dekoracje 

Zadaniem przedszkolaków było wykonanie postaci bałwana. Sklejkowy kontur należało pomalować i udekorować według własnego pomysłu. Prace były fantastyczne, choć czasem dobór kolorów, sposób upiększenia był nieco zaskakujący. Jednak kreatywność dzieci była najważniejsza.

Chłopcy z grupy 0aP podczas malowania farbami bałwankówPraca wykonana przez Małgosię 2Grupa 0aP prezentuje bałwanki

 Bałwanek wykonany przez MarysięPrzedszkolaki z Wonieścia podczas zimowych warsztatów

Starsi wykonywali bombkę z pleksi, która zawisła na choince – wieszaczku. Stosowano technikę decoupage, która wymagała dużego skupienia i zaangażowania. Dzieci pracowały bardzo wytrwale, niekonwencjonalnie; efekty były niesamowite.

Agata i Patrycja wykonują ozdobę świątecznąBruno prezentuje wykonaną ozdobę świątecznąDziewczęta z klasy 2a wykonują świąteczne ozdobyUczniowie klas 2w i 3w wykonują bombkę

Dziewczęta z klasy 2a prezentują wykonane ozdoby świąteczneAntoni z wykonaną świąteczną ozdobą

Atmosfera na zajęciach zachęcała do swobodnych i twórczych działań. Własnoręcznie wykonana ozdoba z pewnością umili świąteczny czas w domach najmłodszych artystów.

Więcej zdjęć w Galerii

Ewa Łaszczyńska - Maćkowiak