Grudzień to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie już na początku miesiąca - podczas kół zainteresowań - tworzyli elementy i ozdoby świąteczne z klocków Korbo i Lego – powstały szopki betlejemskie, choinki i prezenty. Dużo radości dostarczyły dzieciom zabawy muzyczne z użyciem Bum Bum Rurek, za pomocą których odtwarzali świąteczne piosenki i kolędy.

Uczniowie podczas zajęć logopedycznychUczniowie grają na bum bum rurkach piosenki świąteczneUczniowie podczas występu jasełkowego

Sprzęt pozyskany w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” wykorzystano również podczas zajęć świetlicowych poświęconych zagadnieniu „Niesamowity świat budowli i urządzeń”. Z klocków Korbo powstały: parki rozrywki, elektrownia, park wodny i dom krasnoludków; uczniowie wykonali budowle inspirowane własną wyobraźnią, używając klocków Lego. Wykorzystano również aparat fotograficzny – uczniowie tworzyli portrety swoich kolegów i koleżanek w różnych wesołych, niecodziennych pozach.
Dzieci chętnie bawią się robotem Super Doc – również podczas zajęć logopedycznych. Zadaniem uczniów było odkodowanie trasy robota na specjalnej macie, wskazanie i poprawne nazwanie danego obrazka.
Nagłośnienie oraz aparat fotograficzny przydały się także podczas wigilii klasowych oraz przedstawienia jasełkowego.

Renata Frąckowiak