Na zajęciach języków obcych uczniowie naszej szkoły korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

Uczennice klasy piątej podczas zajęć z goglami VRUczniowie klasy 8b zwiedzają Checkpoint Charlie w VRUczniowie klasy piątej podczas zajęć z goglami VR 

Ósmoklasiści, używając gogli VR, zwiedzali niemieckie miasta; zobaczyli m. in.: Reichstag, pomnik i fragmenty Muru Berlińskiego; odwiedzili salę koncertową, w której wystąpił pięcioletni Mozart; podziwiali panoramę Berlina, spacerowali po Checkpoint Charlie.

Uczniowie klasy 8a przy Murze Berlinskim w VR Uczniowie klasy 6 podczas zajęć z goglami VR

Zajęcia z wykorzystanie gogli VR dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. W grudniu uczniowie klasy 5b oraz 6b - podczas lekcji języka angielskiego - udali się na wirtualne wycieczki do różnych miejsc na Ziemi i nie tylko. Klasa 5b „poleciała” w kosmos, natomiast klasa 6b zwiedzała Kretę. Niektórzy uczniowie klasy 4a podczas zajęć specjalistycznych odwiedzili stolicę Polski.
Uczniowie kl. 5a, korzystając z gogli VR, na lekcji j. angielskiego spacerowali po Księżycu, zwiedzili stację kosmiczną i podróżowali Drogą Mleczną - mogli obejrzeć z bliska planety i podziwiać Ziemię z perspektywy kosmosu. Klasa 6a wybrała się w podróż po Stanach Zjednoczonych. Uczestnicy wirtualnej wycieczki zwiedzili Nowy Jork, zobaczyli Statuę Wolności oraz Times Square, odwiedzili Chicago, Los Angeles, Washington, San Francisco, Las Vegas i pustynię w Arizonie.
Dzięki pięknym zdjęciom 3D i filmom wszyscy mogli z bliska przyjrzeć się ciekawym miejscom.

Mariusz Wawrzeniecki