Pięcioro uczniów naszej szkoły, którzy są z ortografią "za pan brat", wzięło udział w ogólnopolskim dyktandzie - w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 i 7-8. Uczestnicy zmagali się z dwuczęściowym testem. Zawierał on tekst z lukami i ćwiczenia ortograficzne.

W kategorii klas 4-8 wyróżnienie otrzymała Barbara Wawrzynowska z klasy 5a (która zajęła 15 miejsce na 520 uczestników). Dyplomami uznania nagrodzono również troje innych uczniów: Bartosza Stróżyńskiego z klasy 6b (23 miejsce), Filipa Kałuckiego z klasy 5b (25 miejsce), Agnieszkę Bartkowiak z klasy 5a (27 miejsce). Wśród starszych uczniów Aleksandra Dłużak z klasy 8a zdobyła 132/138 punktów możliwych do uzyskania i uplasowała się na 7 miejscu. W tej kategorii rywalizowało 285 osób.
Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych uczniów. Serdecznie im gratulujemy i życzymy wielu udanych potyczek z ortografią.

Mariola Frąszczak