W celu rozwijania uczniowskiej pasji historyczno-czytelniczej odbył się konkurs pn. „Historyczny lapbook”. Polegał on na wykonaniu lapbooka na podstawie książki o tematyce historycznej znajdującej się w bibliotece szkolnej.

Lapbooki wykonane przez uczniówUczniowie którzy wykonali historyczne lapbookiWystawa książek i lapbooków w bibliotece szkolnej

W konkursie udział wzięli uczniowie z klas 4-8. Prace, które przygotowali, były bardzo ciekawe i pomysłowe.Jury w składzie: Lidia Jankowska, Ewa Łaszczyńska-Maćkowiak, Marlena Anna Stróżyńska miało bardzo trudny wybór. Ostatecznie zwycięzcą został Błażej Wojciechowski z kl. 6a, drugie miejsce zajął Krzysztof Pawlak z kl.8b, a na trzecim uplasował się Tomasz Pawlak z kl. 6a.

Wszystkie lapbooki oraz książki, na podstawie których powstały, można zobaczyć na wystawie w bibliotece szkolnej. Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Marlena Anna Stróżyńska