„Znamię! Znam je?” - to temat zajęć profilaktyki czerniaka skóry, jakie odbyły się w klasach 8. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest czerniak i jakie są przyczyny zachorowania. Ponadto razem z bohaterami filmu profilaktycznego nauczyli się, jak badać swoje ciało i na jakie zmiany skórne zwrócić uwagę, czyli poznali tzw. ABCDE czerniaka.

Uczniowie klasy 8 wykonują zadania w grupachCzerniak skóry plakaty uczniów klasy 8bInformacje o czerniaku skóry przygotowane przez uczniów klasy 8a

Po części teoretycznej każdy uczeń mógł się pochwalić zdobytą wiedzą i w grupach wykonać zadania. Najważniejszym z nich było opracowanie złotych zasad ochrony przed czerniakiem. Pamiętajmy, kluczem wczesnego rozpoznania tej groźnej choroby jest dobra znajomość własnego ciała i skóry!

Magdalena Szczepaniak - Krupa