W styczniu uczniowie i przedszkolaki ze szkoły filialnej w Wonieściu podczas zajęć świetlicowych mieli okazję wykorzystywać sprzęt pozyskany w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Uczennice klasy 2 i 3 ze swoją budowlą z klocków KorboUczniowie ze swoimi budowlami z klocków KorboUczniowie podczas zabawy robotem Super Docjpg

Dziewczynki z oddziału przedszkolnego ze swoją budowlą z klocków KorboUczniowie podczas zabawy robotem Super Doc

Dzieci konkurowały ze sobą, budując z klocków Korbo ciekawe konstrukcje, dzięki którym to, co istniało tylko w wyobraźni, nabrało realnych kształtów. Korzystając z klocków, uczestnicy zajęć rozwijali umiejętność kodowania, planowania i współpracy, a wszystko w atmosferze zabawy. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie klasy 2aW i 3aW wykazali się olbrzymią pomysłowością.
Podczas jednych z zajęć dzieci miały również możliwość ćwiczenia orientacji w przestrzeni, znajomości kierunków, planowania drogi oraz kodowania i programowania z wykorzystaniem robota Super Doc. Uczniowie rozwijali w ten sposób umiejętność logicznego myślenia oraz inteligencję przestrzenną.
Dzięki aparatowi fotograficznemu zakupionemu w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” efekty pracy dzieci uwiecznione zostały na zdjęciach.

Joanna Banaszak