Dzięki zakupionym w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” pomocom dydaktycznym nasi uczniowie systematycznie rozwijają swoje umiejętności i zainteresowania.

Chłopcy z klasy 2 projektują maszyny zbierające śniegKarolinka i jej schemat gwiazdkiUczniowie klasy 3 fotografują kolegów w maskach zwierzątChłopiec z aparatem fotograficznym

Nikodem buduje gwiazdkęMaciej ze swoją gwiazdkąMaciej i Alan z klasy 1 ze spadającą gwiazdką

Dziewczynka z klasy 3 wykonuje zdjęcieZimowa zagroda klasy 2

Uczniowie klasy 3aP rozmawiali o kamuflażu różnych gatunków zwierząt. Przygotowali przebrania i maski zwierząt, a następnie uwiecznili je na zdjęciach wykonanych aparatem fotograficznym Canon. Wśród młodszych uczniów największą popularnością cieszą się klocki KORBO. Powstało wiele ciekawych konstrukcji. Klasa 2aP, po zapoznaniu się z obrazem zimy na dalekiej północy (na podstawie lektur "Zaczarowana zagroda” i „Anaruk chłopiec z Grenlandii”), przygotowała z klocków zimowe krajobrazy, a chłopcy skonstruowali maszyny przeznaczone do zbierania śniegu. Uczniowie klasy 1aP, nawiązując do tematyki zimowej, zaprojektowali śniegowe gwiazdki.

Bożena Okupniczak