16 lutego uczeń klasy 6a Patryk Nadobnik i jego rodzice byli gośćmi Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. Do spotkania doszło dzięki wzorowej postawie, jaką wykazał się Patryk.

 Patryk wraz z rodzicami podczas uroczystości w komendzie 002Patryk przyjmuje podziękowania od pani dyrektor

Kiedy 6 lutego wracał on z boiska do domu, zauważył ogień na poddaszu domu jednorodzinnego w Widziszewie. Niezwłocznie poinformował o tym przebywającą w budynku kobietę, dzięki czemu mogła ona szybko powiadomić służby i bezpiecznie się ewakuować. Zdaniem strażaków postawa Patryka przyczyniła się do tego, że nikt nie został ranny, a straty materialne udało się ograniczyć do minimum.
Podziękowania i gratulacje naszemu uczniowi złożył komendant Szymon Klemenski oraz zastępca wójta gminy Kościan Mirosław Duda. Ponadto chłopiec otrzymał w nagrodę (m. in. piłkę nożną), zwiedził komendę i uczestniczył w zajęciach w salce edukacyjnej.
Natomiast 21 lutego z Patrykiem spotkała się Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Pawłowska – Górna, która podziękowała mu za troskę okazaną potrzebującym i opanowanie, jakim wykazał się w trudnej sytuacji; pogratulowała także rodzicom ucznia odpowiedniego wychowania syna; podkreśliła, że jego zachowanie jest godne dostrzeżenia i pochwały.
Serdecznie gratulujemy Patrykowi wspaniałej postawy. Z pewnością może być on wzorem do naśladowania dla każdego z nas.

Joanna Banaszak