26 lutego grupa uczniów ze Starej Przysieki Drugiej wzięła udział w „Dniu Solidarności z Ukrainą” organizowanym w Centrum Kultury w Śmiglu. Jego celem była zbiórka funduszy na zakup ubrań termicznych dla ukraińskich żołnierzy z 14 Batalionu OT „Czerkasy”.

Julia Mituła w tańcu z grupą Pryzmat 2Nadia i Gabrysia w wierszu Wolność 2Aleksandra Dłużak zwyciężczyni w kokursie Walentynka dla Ukrainy

W czasie wydarzenia kosztowano specjałów kuchni ukraińskiej, fotografowano się z bajkowymi postaciami na tle fotościanki; dzieci mogły skorzystać z zabawy na dmuchanym zamku. Najważniejszym punktem programu były występy artystyczne przygotowane przez uczniów szkół gminy Śmigiel.
Nasi uczniowie odśpiewali piosenkę zespołu Chłopcy z Placu Broni „Kocham wolność”, deklamowali wiersze poruszające temat wolności. Filip Frąckowiak na dudach i Bogna Sadowska na skrzypcach dali minikoncert oraz akompaniowali chłopcom z klas ósmych, którzy zaprezentowali ludową przyśpiewkę. Niezwykle poruszający okazał się taniec z szarfami, który w symboliczny sposób prezentował splatające się od lat losy narodu polskiego i ukraińskiego.
W trakcie imprezy rozstrzygnięto także konkurs „Walentynka dla Ukrainy”. Niezmiernie cieszy fakt, że laureatami zostało aż czworo naszych przedstawicieli: Kuba Żurek, Lilianna Migdał, Nadia Średniawa oraz Aleksandra Dłużak. Serdecznie gratulujemy!

Pani Małgorzata Adamczak wręczająca Jakubowi Żurkowi nagrodę w konkursie Walentynka dla UkrainyjpgUczennice naszej szkoły z nagrodami za konkiurs Walentyka dla Ukrainy

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w koncercie za zaangażowanie i wspaniałe reprezentowanie szkoły.

Marlena Maria Stróżyńska