„Czy jesteśmy sami w kosmosie?” - to pytanie zadawał sobie chyba każdy z nas. Uczniowie klasy 1aP uczestniczyli w projekcie „Ja w kosmosie”, który miał ich przybliżyć do rozwiązania tej zagadki.

Uczniowie klasy pierwszej podczas wykonywania rakietUczniowie klasy pierwszej wykonują rakietyNapis 1a ułożony z gwiazdekRakiety wykonane przez uczniów klasy pierwszej 

Dzieci poznały sylwetkę wielkiego polskiego astronoma - Mikołaja Kopernika, dowiedziały się, czym jest Układ Słoneczny i jakie planety go tworzą. Podczas zajęć uczniowie wykonali rakiety z pudełek kartonowych oraz z klocków Korbo zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. W trakcie projektu pierwszoklasiści zgłębiali tajemnice gwiazd i stworzyli własny gwiazdozbiór. Przez cały tydzień swoje ćwiczenia gimnastyczne wykonywali do melodii piosenki „W Układzie Słonecznym”.

Gazetka prezentująca informacje o kosmosie

Na pytanie kluczowe „Czy jesteśmy sami w kosmosie?” zgodnie odpowiadają, że mają nadzieję kiedyś spotkać jakiegoś mieszkańca innej planety.

Bożena Okupniczak