16 marca uczniowie klasy trzeciej: Alicja Stachowiak i Karol Brzeziński wzięli udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „W zaczarowanym świecie baśni Andersena”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie. Uczestniczyło w nim niemal trzydziestu reprezentantów klas trzecich szkół podstawowych powiatu kościańskiego.

Uczennica klasy trzeciej odbiera nagrodę w konkursieUczeń klasy trzeciej odbiera nagrodę w konkursie

Celem konkursu była popularyzacja twórczości Hansa Christiana Andersena, kształtowanie umiejętności wykorzystywania zdobytych wiadomości, wyrabianie nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z wieloma szczegółowymi pytaniami dotyczącymi utworów Andersena, rozwiązać krzyżówkę tematyczną oraz rozpoznać fragmenty baśni.

Wszyscy otrzymali słodkie przekąski, książki i pamiątkowe dyplomy.

Grażyna Szymkowiak