21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Dzieci z oddziałów przedszkolnych z Przysieki i z Wonieścia uczciły ten dzień w sposób szczególny.
Wszyscy przyszli do szkoły w kolorowych strojach, z wiosennymi opaskami na głowach i kwiatami w rękach. Następnie udali się autobusem na śmigielski rynek na uroczyste powitanie wiosny, którego inicjatorem były: Burmistrz Śmigla i dyrektor śmigielskich przedszkoli.

Przedszkolaki z grupy 0aP witają wiosnę na śmigielskim rynku 2Przedszkolacy na śmigielskim rynku w oczekiwaniu na powitanie wiosny

Najmłodsi powitali „Panią Wiosnę” tańcem i radosnym śpiewem. Pojawiły się też symbole odchodzącej zimy i budzącej się wiosny: marzanna oraz kolorowe, drewniane ptaszki. Nie mogło zabraknąć śmigielskiej maskotki - wiatraka Serwacego i bajkowych postaci.
Tego dnia nawet pogoda dopisała. Dzieci zadowolone wróciły do szkoły.

 Kamila Czamańska