W dniach 20 - 22 marca uczniowie szkoły filialnej realizowali projekt edukacyjny „Zdrowa wiosna”. Miał on na celu uwrażliwienie uczniów na piękno budzącej się do życia przyrody, przybliżenie tradycji i zwyczajów związanych z nadejściem wiosny oraz zwrócenie uwagi na zdrowe nawyki żywieniowe. Poza tym realizując działania w terenie, zachęcano uczniów do aktywnych form wypoczynku.

Gabrysia jako Pani WiosnaDominik prezentuje swoją domową hodowlę szczypiorku i rzeżuchyklasa 2 z wykonanymi przekąskami Wiosna na talerzuUczniowie klasy 3A podczas sadzenia kwiatówUczniowie sadzą przed szkołą cebulki żonkili

W ramach projektu odbyło się spotkanie dotyczące zdrowego stylu życia rodziców i uczniów z pielęgniarką szkolną. 21 marca uczniowie spacerowali po najbliższej okolicy, szukając oznak wiosny. Korzystając ze sprzętu fotograficznego, uwieczniali zwiastuny wiosny na zdjęciach, z których później wykonano wystawę.

Uczniowie podczas spaceru nad jezioroUczniowie podczas wyprawy w poszukiwaniu zwiastunów wiosny

Wiosenna wystawaElement projektu gazetka szkolna wykonana przez uczniów kl.3W

Zarówno w parku jak i nad jeziorem uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych, które zachęcić miały do aktywnych form wypoczynku. Na zajęciach przyrodniczych uczniowie utrwalali nazwy wiosennych kwiatów, następnie w ramach ćwiczeń praktycznych posadzili cebulki tych roślin w ogródku szkolnym. W szkole odbyły się też zajęcia kulinarne „Wiosna na talerzu”, w czasie których uczniowie wykonali z warzyw i owoców wiosenne, jadalne obrazki. 

Maja i jej hodowla rzeżuchyPaula prezentuje domową hodowlę rzeżuchyUczniowie kl. 3W prezentują swoje owocowo warzywne kompozycje

Podczas realizacji projektu uczniom często towarzyszyła wiosenna muzyka, do której tworzyli układy taneczne. Realizacja projektu sprawiła uczniom wiele radości, pogłębiła wiedzę i zachęciła do aktywnych form wypoczynku.

Renata Frąckowiak