Uczniowie klas: drugiej i trzeciej ze szkoły filialnej w Wonieściu kolejny raz mogli cieszyć się z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.
Tym razem podczas kółka zainteresowań konstruowali z klocków KOBRO gry planszowe: „Kółko i krzyżyk", „Chińczyk" oraz „Statki"; natomiast w czasie zajęć edukacji polonistycznej okazały się one idealnym narzędziem do rozwijania umiejętności ortograficzno-gramatycznych.

Piotr i Zuzia podczas wykonywania zadań matematycznychtrójka chłopców układa konstrukcję z klockówUczniowie kl.2 grają w grę wykonaną z klocków KorboUczniowie podtrzymują wieżę z klocków

Klocki KORBO świetnie sprawdziły się również podczas zajęć świetlicowych. Uczniowie tworzyli z nich swoje inicjały oraz projektowali budowle według udostępnionej instrukcji. Dzieci współpracowały ze sobą, składając odpowiednie elementy. Przekonały się, że czytanie ze zrozumieniem instrukcji to przydatna umiejętność.

Uczniowie kl.2 podczas gry w ChińczykaUczniowie klasy 3W podczas gryWojtek Leon i Franek podczas gry matematycznej

Uczestnicy zajęć świetlicowych mieli także możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat wieży Eiffla, czyli najbardziej znanego obiektu architektonicznego Paryża. Mając dostęp do fotografii wieży, analizowali jej formę oraz wykorzystany do budowy materiał. Następnie sami zmierzyli się z wyzwaniem zbudowania jak najwyższej wieży. Uczniowie świetnie się przy tym bawili, a ponadto rozwijali kreatywność i umiejętność planowania oraz współpracy.
Nowe pomoce uatrakcyjniają zajęcia, wyzwalają wiele pozytywnych emocji oraz sprawiają, że nauka staje się łatwa i przyjemna.

Kinga Kwaczyńska