W marcu odbywały się kolejne zajęcia, podczas których wykorzystano pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Uczniowie prezentują polską flagę zaprojektowaną z klocków KorboUczniowie klasy 6b odbywają wirtualny spacer po Placu św. Piotra używajac gogli VRUczniowie klasy 6a zwiedzają wirtualne muzeum wykorzystując gogle VRUczniowie prezentują budowlę wykonaną z klocków Korbo

W trakcie zajęć świetlicowych uczniowie bardzo chętnie korzystali z klocków Korbo – budowali ciekawe konstrukcje, wpadli nawet na pomysł odtworzenia polskiej flagi.

Uczniowie prezentują garaż i samochody zbudowane z klocków Korbo

Uczniowie klas szóstych podczas zajęć historii poznawali zabytki i malarstwo baroku. Dzięki goglom VR przenieśli się do Watykanu, gdzie odbyli wirtualny spacer po Placu św. Piotra, podziwiając otaczające go kolumnady zaprojektowane przez barokowego włoskiego architekta Berniniego. Następnie znaleźli się w muzealnych wnętrzach, gdzie zapoznali się z barokowym malarstwem. Podziwiali sztukę barokową, w tym obrazy, na których został zastosowany światłocień, często używany przez ówczesnych malarzy. Lekcja ta wzbudziła wiele emocji wśród uczniów, którym na pewno jeszcze zdarzy się „cofnąć w czasie” i odbyć kolejny wirtualny spacer.

Uczniowie klasy 6a korzystający z gogli VR podczas zajęć historiiUczniowie klasy 6b korzystajacy z gogli VR podczas zajęć historii

Podczas różnych wydarzeń w naszej szkole wykorzystywaliśmy aparat cyfrowy zakupiony również w ramach „Laboratoriów Przyszłości”. Tym razem dzięki niemu upamiętniliśmy wyjazd na VIII Targi Edukacji i Pracy do Racotu.

Marlena Anna Stróżyńska