W czasie dni poprzedzających Wielkanoc uczniowie klas 1-3 oraz grupy przedszkolne z Przysieki i z Wonieścia wybrały się na spotkanie z wielkanocnym zajączkiem.

Uczniowie podczas oczekiwania na przyjazd kolejkiDzieci z oddziałów przedszkolnych podczas przejazdu kolejką wąskotorową Klasa 2a na spotkaniu wielkanocnym w Robaczynie

1Uczniowie podczas przejazdu kolejką wąskotorowąOktawian Zosia i Selena w śmigielskiej kolejce 2

Początek wyprawy miał miejsce w Śmiglu, na peronie Śmigielskiej Kolejki Wąskotorowej. Dzieci z niecierpliwością czekały na nadjeżdżający czerwony pojazd. Była to nie lada gratka, gdyż niektórzy po raz pierwszy mieli okazję podróżować pociągiem. Pani przewodnik przedstawiła krótką historię kolejki wąskotorowej w Śmiglu. Podczas podróży odbył się też minikonkurs wiedzy o kolejce. W Robaczynie wszystkich powitała wyjątkowa postać - zajączek wielkanocny. W sali czekały na uczniów zadania i zabawy.

1Uczniowie podczas warsztatów plastycznych1Jakub w konkurencji z jajkiem 21Uczniowie podczas zabawy

Dzieci tworzyły ozdoby wielkanocne, tańczyły, były też konkurencje sprawnościowe oraz słodki poczęstunek. W drodze powrotnej każdy mógł zajrzeć do pomieszczenia maszynisty i zatrąbić, sygnalizując przejazd przez drogę.

1Grupa 0aP i zajączek wielkanocny 21Najmłodsza grupa 0b z Zajączkiem 2

Donata Kowalczyk