W dniach 30 marca – 5 kwietnia obchodziliśmy Tydzień Pamięci Ofiar Katynia. Uczniowie klas 4-8, dla uczczenia kolejnej rocznicy wydarzeń katyńskich, wykonali klasowe gazetki.

Napis KATYŃ utworzony przez uczniówGazetki klasowe o tematyce katyńskiejUczniowie prezentują napis PAMIĘTAMY KATYŃ

Wzięli również udział w projekcie wzorowanym na flash mob (sztuczny tłum), tworząc wspólnie na boisku szkolnym hasło: „Pamiętamy. Katyń 1940". Zadanie to koordynowała p. Kinga Kwaczyńska.
Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie odwiedzili stronę IPN, na której mogli zapoznać się, m.in. z przedmiotami, relikwiami, miejscami pamięci, filmami czy artykułami na temat zbrodni katyńskiej. Poza tym w szkolnej bibliotece pojawiła się tematyczna wystawa przygotowana przez p. Marlenę Annę Stróżyńską.
W ostatnim dniu obchodów odbył się konkurs recytatorski o tematyce katyńskiej, w którym wzięło udział trzynastu uczestników. Najlepszym recytatorem okazał się Oskar Bergman (kl.5b), drugie miejsce przypadło Aleksandrze Dłużak (kl.8a), trzecia była Bogna Sadowska (kl.8b). Jury w składzie p. Mariola Frąszczak i p. Marlena Maria Stróżyńska wyróżniło także troje uczniów: Milenę Prałat (kl.5b), Tomasza Pawlika (kl.5a) i Roberta Andrzejewskiego (kl.6b).
Działania podjęte przez nauczycieli oraz uczniów przyczyniły się do przypomnienia ważnych wydarzeń z historii naszego narodu.

Mariola Frąszczak