Tradycyjnie w kwietniu odbywają się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Ortograficznego klas 2 i 3 „Mistrz Ortografii” i Gminnego Konkursu Matematycznego klas 2 i 3 „Mistrz Matematyki”.

Obydwa konkursy cieszą się dużą popularnością wśród młodszych uczniów, ale wymagają też od nich systematycznej pracy i wielu ćwiczeń. Podobnie było w tym roku.
Najlepszą znajomością zasad ortograficznych wykazali się: z klasy 2aP Wojciech Kałucki i Bruno Szywała oraz z klasy 2W Dawid Pawłowski. Z klasy 3aP Alicja Stachowiak i Nadia Średniawa oraz z klasy 3W Marcel Konieczny. To właśnie ci uczniowie będą reprezentować szkołę i walczyć o tytuł „Mistrza Ortografii” w finale konkursu, który odbędzie się w Czaczu.
W konkursie matematycznym zadania najlepiej liczyli i wywalczyli sobie prawo do reprezentowania szkoły w finale: z klasy 2aP Jędrzej Łupicki, Lilianna Migdał i Alicja Maćkowiak oraz z klasy 3aP Antoni Maćkowiak, Karol Brzeziński. Z klasy 3W będzie to Agata Klupś.

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach konkursów.

Bożena Okupniczak