Przyjęcie chrztu przez naszego pierwszego historycznego władcę –Mieszka I było wydarzeniem kluczowym dla historii Polski i miało wpływ na kształtowanie się polskiej tożsamości narodowej.

Laureaci konkursu przeprowadzonego z okazji Święta Chrztu Polski w szkole w Wonieściu Laureaci konkursu przeprowadzonego z okazji Święta Chrztu Polski w szkole w Starej Przysiece DrugiejLaureat konkursu przeprowadzonego z okazji Święta Chrztu Polski w szkole w Starej Przysiece Drugiej

Dlatego też uczniowie naszej szkoły postanowili zaangażować się w obchody tak ważnego święta, jakim jest Święto Chrztu Polski.
W holu szkoły powstała okolicznościowa gazetka. W ramach lekcji historii uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze informacje dotyczące chrztu Polski, a uczniowie z klas 5 dodatkowo uczestniczyli w wykładzie: „Historyczne zagadki państwa polskiego”, który został przygotowany w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020.
Ponadto uczniowie wzięli udział w konkursach plastycznych: „Początki Polski w legendach” ( kl. I-III) oraz „Kartka z życzeniami dla Mieszka i Dobrawy” (z okazji ich ślubu kl.4-5 oraz chrztu kl.6-8).
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. W konkursie „Początki Polski w legendach” w szkole w Przysiece najlepsi okazali się: Marcel Woźniak kl.1aP (I miejsce), Szymon Ratajczak kl.1aP (II miejsce) i Oliwier Korbik kl.1aP (III miejsce). Natomiast w szkole filialnej w Wonieściu wyróżniono: Leona Strzelczyka kl.2W (I miejsce), Zuzannę Hajduk kl.2W (II miejsce) oraz Gabrielę Jaraczewską kl.2W (III miejsce).

Pani Dyrektor wręcza nagrodę Szymonowi Przewodnicząca klasy 5a z nagrodą dla klasy

Konkurs „Kartka z życzeniami dla Mieszka i Dobrawy” w kategorii kl. 4-5 wygrała klasa 5a, a w kategorii kl. 6-8 klasa 6a.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, a Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Lidia Jankowska