Uczniowie ze szkoły filialnej w Wonieściu kolejny raz wykorzystali sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Maja i Nikodem podczas zabawy logopedycznej z robotem SUPER DOCMaja podczas zabawy robotem SUPER DOCNikodem podczas zabawy robotem SUPER DOC

Tym razem dowiedzieli się, jak działa drukarka 3D. Z wielkim zaciekawieniem obserwowali, jak powstaje w niej breloczek w kształcie zajączka. Każde dziecko otrzymało taką zawieszkę z okazji Świąt Wielkanocnych.

Drukowanie breloczków w kształcie zajączkaBreloczek w kształcie zajączka

Podczas zajęć logopedycznych uczniowie korzystali z robota SUPER DOC. Okazał się on doskonałym narzędziem do rozwijania percepcji wzrokowej, orientacji przestrzennej, a przede wszystkim do utrwalania prawidłowej wymowy głosek opozycyjnych.

Dawid i Zuzia podczas wykonywania zadań ortograficznychChłopcy z klasy 2W rozwiązują łamigłówki ortograficzneMaja i Dominik wykonują ćwiczenia ortograficzne

W trakcie zajęć w szerokim zakresie wykorzystywane były klocki Korbo – najmłodsi konstruowali z nich różne budowle, a także utrwalali zasady ortograficzne.

Marlena Anna Stróżyńska