28 kwietnia uczniowie szkoły w Starej Przysiece Drugiej zgromadzili się, by uczcić kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Treść apelu nawiązywała również do obchodzonego 14 kwietnia Święta Chrztu Polski.

Poczet sztandarowy prezentuje sztandar szkoły podczas apeluRecytujący uczniowie prezentują napis KONSTYTUCJAChór szkolny oraz uczniowie grający na instrumentach podczas wykonywania jednego z utworów muzycznychUczniowie klasy drugiej trzymają flagi Polski podczas apelu

Dwie uczennice klasy piątej przyblizają historię powstania Konstytucji 3 MajaTomek i Janek recytują wierszeUczennica klasy piątej recytuje wierszWolność Naród Ojczyzna uczniowie klas piątych wyjaśniają pojęcia

Przygotowana przez uczestników koła polonistycznego akademia przypomniała wszystkim, jak ważne są: tradycja i poczucie tożsamości narodowej. Podkreślono, że naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Piękne recytacje utworów poetyckich przeplatano odśpiewaniem pieśni patriotycznych - tu doskonale sprawdził się chór szkolny pod batutą pana Michała Dolaty.
Na zakończenie uroczystości głos zabrała Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Pawłowska – Górna, która podziękowała za upamiętnienie ważnej w historii Polski daty oraz wszystkim zebranym za wspaniałą postawę. Następnie razem z nauczycielką historii – panią Marleną Anną Stróżyńską wręczyły nagrody laureatom konkursu przeprowadzonego z okazji Święta Chrztu Polski.

Marlena Maria Stróżyńska

 

28 kwietnia 2023 r. w szkole filialnej w Wonieściu świętowaliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas akademii uczniowie klasy trzeciej przedstawili zebranym wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji. Dzięki montażowi słowno-muzycznemu uświadomili młodszym kolegom, jak ważne znaczenie ma słowo: Ojczyzna. Była to wspaniała lekcja historii oraz okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat.

 Uczniowie podczas apelu upamiętniającego rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 MajaUczniowie recytują wiersze podczas apelu upamiętniającego rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Po akademii pani wicedyrektor Lidia Jankowska wręczyła nagrody laureatom konkursu przeprowadzonego z okazji Święta Chrztu Polski.

Magdalena Zapłata