W ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA” 8 maja 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Śmiglu odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Był on adresowany do uczniów klas drugich. Szkołę w Starej Przysiece Drugiej reprezentowali Lilianna Migdał i Bruno Szywała, a z filii w Wonieściu Zuzanna Hajduk i Dawid Pawłowski. Podczas konkursu uczniowie czytali na głos fragmenty książki pt. „Tytus, smutny szczeniak” z serii „Zaopiekuj się mną” Holly Webb. II miejsce w konkursie zajął Bruno Szywała. Gratulujemy!

Dawid czytający fragment książkiZuzanna czytająca fragment książkiLilianna czytająca fragment książkiBruno czytający fragment książki

Bruno otrzymujący nagrodę od Burmistrz ŚmiglaUczniowie którzy wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania

Marlena Anna Stróżyńska