10 maja nasi uczniowie: Milena Prałat i Filip Kałucki reprezentowali szkołę w finale VII Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas piątych „Nasz region w matematyce”.

Filip z klasy 5b który został laureatem VII Powiatowego Konkursu Matematycznego Nasz region w matematyceZdjęcie laureatów VII Powiatowego Konkursu Matematycznego Nasz region w matematyce z organizatorami i zaproszonymi gośćmiMilena z klasy 5b na Powiatowym Konkursie Matematycznym

Organizatorem był Zespół Szkół w Jerce. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów ze szkół Powiatu Kościańskiego, którzy zmierzyli się z zadaniami matematycznymi bogatymi w informacje dotyczące najbliższego regionu i jego historii. Miło nam poinformować, że laureatem i zdobywcą pierwszego miejsca został Filip. GRATULACJE! Nasz piątoklasista, jako jedyny uczestnik konkursu, zdobył maksymalną liczbę punktów za rozwiązanie zadań. Milena również godnie reprezentowała naszą szkołę, niewiele zabrakło jej do podium. O miejscach decydowała liczba zdobytych punktów oraz czas rozwiązania testu.

Zbiorowe zdjęcie uczestników VII Powiatowego Konkusru Matematycznego Nasz region w matematyce wraz z orgaizatorami i zaproszonymi gośćmi1

Życzymy kolejnych sukcesów!

Magdalena Jąder - Cwojdzińska