15 maja 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania piosenki o Arkadym Fiedlerze. Następnie podczas przerw tańczyliśmy belgijkę oraz wybraliśmy się w podróż dookoła świata.

Zmagania uczniów klasy 8 w EuropieZmagadnia ucznia klasy 8 w Azji 2Dzień Patrona w klasie trzeciejZmagania uczniów klas 5 w Afryce 2

Grupy przedszkolne oraz uczniowie klas 1-3 przygotowali barwne stroje indiańskie. Ponadto, podczas warsztatów plastycznych, wykonywali prace "Kolorowe motyle Arkadego" w ramach ogólnopolskiego konkursu.

Dzieci z oddziałów 0 w Dniu PatronaDzieci z grupy 0aP z motylamiDzień Patrona w trzeciej klasie

Dzieci z oddziału 0aP w Dniu PatronaDzien Patrona w klasie pierwszejDzień Patrona w klasie trzeciej 2

Tego dnia przeprowadzono międzyklasowe rozgrywki. Chętni uczniowie klas 4-8 przebrali się za postacie lub w stroje związane z krajami, które odwiedził nasz patron, przygotowali gazetki na ich temat. Obejrzeli film biograficzny o Arkadym, na jego podstawie rozwiązywali test wiedzy. Uczestniczyli także w grze terenowej ,,Podroż dookoła świata z Arkadym Fiedlerem", dzięki której mieli okazję poznać kontynenty, na których był podróżnik.

Przedstawicielki SU na stoisku Europy 2Przedstawiciel SU na stoisku Afryki 2Zmagania uczniów klasy 4 w Europie 3Zmagania uczniów w Ameryce Północnej 2

Rzuty do celu ucziów klasy 6 w Ameryce Południowek 3Stoisko Ameryki Północnej z przedstawicielem SU i uczen klasy 5 z rozwiązanym zadaniem 2Zmagania uczniów klasy 5 i 6 w Ameryce Południowej 2

Po podliczeniu punktów zdobytych w czasie rywalizacji okazało się, że pierwsze miejsce zajęła klasa 6a, drugie klasa 6b, a trzecie 8a. W konkursie na najlepsze przebranie wygrała Martyna Wolff z kl.8a, natomiast Julia Rzanna z kl. 5b oraz Kacper Sporny z klasy 5b zajęli wspólnie drugie miejsce.
W ciągu roku szkolnego na lekcjach plastyki uczniowie stworzyli piękne portrety i znaczki pocztowe z wizerunkiem patrona oraz eksponaty owadów. Przygotowali z nich wystawę inspirowaną twórczością i podróżami Arkadego Fiedlera.

Podsumowanie konkurencji przez Samorząd szkolny 2Wystawa prac plastycznych naszych uczniów

W bibliotece szkolnej można było również zapoznać się z bogatą twórczością literacką tego sławnego pisarza.
Obchody zakończyły się ponownym wspólnym odśpiewaniem piosenki oraz wręczeniem dyplomów.
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i wspaniałą zabawę! Do Rady Rodziców kierujemy serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród.

Magdalena Schulz