Tradycyjnie w maju w Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Złote Pióro Mistrza Ortografii”.

Uczestniczka konkursu otrzymuje wyróżnienieUczestniczki konkursu Wyróżnieni uczestnicy obok burmistrza Kościana i pani dyrektor szkoły

W zmaganiach wzięło udział 35 uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu kościańskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3a: Patrycja Frąckowiak i Dorota Wolff. Uczestnicy musieli wykazać się dobrą znajomością zasad ortografii, zmagając się z trudnościami i pułapkami ortograficznymi czyhającymi w tekście dyktanda. Choć dziewczynkom nie udało się zdobyć Złotego Pióra Mistrza Ortografii, Dorota Wolff otrzymała wyróżnienie przyznane przez komisję konkursową. Serdecznie jej gratulujemy, a obydwu uczestniczkom życzymy powodzenia w konkursach ortograficznych w kolejnych latach nauki szkolnej.

Uczestnicy konkursu

Grażyna Szymkowiak